21.06.2018

Ламінат є одним з найбільш популярних і сучасних підлогових покриттів. Він володіє дуже хорошими естетичними та експлуатаційними характеристиками. На сьогоднішній день також випущені і вологостійкі варіанти цього матеріалу, завдяки чому його можна використовувати практично у всіх приміщеннях, а укладати його можуть навіть і непрофесіонали.

Перед початком монтажу необхідно виконати підготовчі роботи. Набутий ламінат необхідно не менше 48 годин потримати в тому приміщення, в якому він буде укладатися для того, щоб дане підлогове покриття адаптувалося до рівня вологості в приміщенні, прийняло відповідні розміри .

Та початку монтажу ламінат необхідно зберігати в закритому вигляді, всі упаковки повинні бути цілими. Для проведення робіт необхідно мати спеціальні інструменти, підкладку під ламінат і якщо планується клейовий спосіб укладання, то ще клей на основі ПВА.

Покриття необхідно монтувати на рівну і суху поверхню. За допомогою рівня визначається горизонтальність підлоги. При його довжині в два метри допустимо кілька міліметрів перепаду.

Якщо ламінат укладається на дерев'яну основу, то всі нерівності і дефекти на ній повинні бути усунені за допомогою шліфувальної машини. Також можна вирівняти підлогу за допомогою листів фанери. Бетонну підлогу вирівнюють за рахунок самовирівнювальної стяжки.

У разі, коли ламінат укладається на бетонну основу, необхідно встановити гідроізоляцію ( укласти на чорнову підлогу поліетиленову плівку з нахлестом в 20 см.). Гідроізоляція необхідна для того, щоб конденсат , який скупчується на поверхні бетону, не зашкодив ламінат.

Зверху на гідроізоляційний шар укладається підкладка, це також може бути фанера товщиною 10 мм. Укладати ламінат також можна і безпосередньо на лінолеум.

Ламінат можна укладати перпендикулярно або паралельно до вікна, а також по діагоналі. Звичайно, останній спосіб є найбільш складним і під силу лише професіоналам. За рахунок діагональної укладання приміщення стає візуально просторіше.

Незалежно від обраного вами способу, планки ламінату необхідно укладати по напряму падіння світла, тоді стики між панелями стають практично непомітними. Для того, щоб тиск на панелі розподілялося рівномірно, ламінат слід укладати в шаховому порядку.

Залежно від ремонтної ситуації планки ламінату з'єднують між собою за безклеєвой або клеєвою технологією . Найбільш поширеною є безклеєва технологія укладання ламінату. У цьому випадку панелі кріпляться один до одного торцевою поверхнею.

За рахунок такої установки покриття незалежно від вологості і температурного режиму в приміщенні зберігає свої головні властивості. Крім того, у разі необхідності таке покриття можна легко розібрати і замінити пошкоджені ділянки. Розрізняють замок- засувку і збірно -розбірний замок .

Якщо ж говорити про клейовому способі укладання ламінату, то така підлога неможливо буде демонтувати в разі потреби. До того ж дана технологія є більш складною і вимагає більше часу.

Її застосовують або на тих ділянках підлоги, де неможливе використання замку, або там, де є необхідність з'єднати ламіноване покриття з якимось іншим.

Перевагою клейового способу є те, що він надійніше, оскільки клей захищає ламінат від проникнення вологи. По закінченню укладання ламінату до стіни кріпляться плінтуси.

Комментарии: